Beleggers Belangen Live

Bank of America | Nog altijd negatief over Air France-KLM

Een inventarisatie van de jongste cijfers en verwachtingen van Air France-KLM door Bank of America leidt niet tot een adviesverhoging voor het aandeel.

Bank of America zet de ontwikkelingen bij Air France-KLM op een rijtje. Het vierdekwartaals operationele verlies (voor buitengewone posten) van Air France-KLM was met €1,1 mrd iets beter dan de verwachte €1,3 mrd.  Hetzelfde gold voor het nettoverlies, dat met €1 mrd eveneens beter uitpakte dan de verwachting van €1,3 mrd.

Voor het eerste kwartaal van 2021 voorspelt het bedrijf door de reisbeperkingen een capaciteitsbenutting van 40% van de niveaus uit 2019 en een lager operationeel resultaat dan in het vierde kwartaal van 2020, waarna in het tweede en derde kwartaal herstel zou optreden dankzij coronavaccinaties. Pas in 2024 zou de capaciteitsbenutting weer op het niveau van 2019 komen, bij een positieve kasstroom in 2023.

Aandeel Air France-KLM blijft op ‘verkopen’

Bank of America bestempelt de liquiditeitspositie van de vliegmaatschappij als solide, maar constateert ook een voortdurende negatieve kasstroom en stijgende schuldhefboom. De bank voorziet een herkapitalisatie, met risico van verwatering, en handhaaft om die reden het verkoopadvies voor het aandeel Air France-KLM.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert