Beleggers Belangen Live

Marktleider Zebra Technologies profiteert van e-commerce

a hand held barcode scanner, scanning barcode ; shine red light;destop background
Jeroen Boogaard

Zebra Technologies maakt hardware (zoals barcode-scanners, printers en handcomputers) en software voor het volgen van producten. Het bedrijf is de grootste in de Android-markt.

Deze producten stellen klanten in staat om productgegevens zoals locatie en status realtime te analyseren, waardoor ze een beter inzicht krijgen in hun operaties en de productiviteit kunnen verhogen. Het bedrijf is wereldwijd actief en richt zich op de retail, industrie, gezondheidszorg en logistiek.

Zebra Technologies marktleider op Androidsysteem

Automatisering van warenhuizen en de snelle groei van e-commerce spelen het bedrijf in de kaart. Omdat Windows stopt met de ondersteuning van oudere systemen, stappen Windowsgebruikers massaal over op Android. Zebra heeft in de Android-markt een aandeel van 60% en plukt hier ook de komende jaren de vruchten van.

Hoewel de autonome omzetgroei dit jaar vanwege een moeilijke vergelijkingsbasis afzwakt naar 4-7%, zal de ebitda-marge verder toenemen van 20,7% naar 22%. De sterke balans en cashflow bieden ruimte voor overnames en aandeleninkoop. Op een k/w van 14,8 voor 2020 is dit groeiaandeel vriendelijk gewaardeerd en dus verdient Zebra Technologies een koopadvies.

Oktober | Maand van de technologie

Wij nodigen u graag uit voor onze beleggersavond op dinsdagavond 29 oktober 2019 die wij organiseren in het kader van de Maand van de Technologie: Zo kunt u geld verdienen aan technologie.

Fondscode (ticker) ZBRA
Beurs Nasdaq
Koers $2015,16
Beurswaarde $11,1 mrd
k/w 2019 (t) 16,2
Hoogste koers 12 mnd* $237,15
Laagste koers 12 mnd* $140,95
Dividendrendement (t) nvt.
Jaaromzet €4,22 mrd
Nettowinst $598,0 mln

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeroen Boogaard

Jeroen Boogaard

Expert

Jeroen Boogaard (1973) schrijft sinds 2011 voor Beleggers Belangen. Sinds 2010 is hij actief als zelfstandig financieel journalist, daarvoor werkte hij twaalf jaar bij een beleggingsmagazine als analist en later als adjunct-hoofdredacteur. Zijn specialisaties zijn vastgoed, Exchange Traded Funds (ETF's) en Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert