Beleggers Belangen Live

Philips in beeld bij hedgefonds

Michiel Pekelharing

Het Amerikaanse hedgefonds Third Point wil een miljardenbelang opbouwen in Philips.

De koers van Philips steeg maandag met ruim 6% na het nieuws in The Times over de investeerder. Third Point staat erom bekend dat het verborgen waarde probeert vrij te spelen via het afstoten van bedrijfsactiviteiten. Eind april steeg Honeywell bijvoorbeeld al met 4% toen Third Point het industrieconcern onder druk zette om de luchtvaartdivisie af te splitsen. Met het oog op de wijze waarop Philips zelf al de focus aanscherpt en de vrij hoge waardering (k/w 19,6) is een verhoging van het houdadvies nu niet aan de orde.

Lees ook: SRLeven-lening blijft aantrekkelijk, maar riskant


Wilt u op de hoogte blijven van alle actuele adviezen voor dit aandeel? U kunt u als
abonnee aanmelden voor de alerts. Vink onderaan dit artikel het fonds aan of ga voor het volledige overzicht naar de alertspagina op onze website


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert