Beleggers Belangen Live

Ontex | Verder herstel van de rendabiliteit

De tweedekwartaalcijfers van Ontex toonden aan dat de turnaround steeds duidelijkere vormen aanneemt. Dat betekent het einde van de schuldenproblematiek.

Ontex, de producent van oplossingen voor persoonlijke hygiëne voor baby’s (luiers), vrouwen (tampons) en senioren (incontinentieproducten), komt de penibele financiële situatie van 2022 te boven.


Drie tot vier keer de ebitda is een aanvaardbare schuldratio (was 7,7 keer najaar 2022). In zes maanden tijd is deze ratio verder weggezakt van 3,3 eind 2023 naar 2,5 eind juni.

Adult Care aan kop

Het omzetcijfer in het eerste semester nam op vergelijkbare basis toe met 3% als we kijken naar de voortgezette activiteiten (zonder rekening te houden met de activiteiten in de opkomende markten, die te koop staan).

Lees ook Achterblijver wordt uitblinker

Inclusief opkomende markten bleef de vergelijkbare omzetgroei beperkt tot 1%. Gekeken naar de drie divisies is de tendens van de afgelopen tijd bevestigd: ‘Adult Care’ (incontinentieproducten voor senioren) groeide sterk met +11%, terwijl ‘Femine Care’ (onder meer tampons) en ‘Baby Care’ (luiers) een omzetdaling van respectievelijk 3 en 2% lieten optekenen.

Gunstige impact

De relatief beperkte omzetstijging heeft toch een bijzonder gunstige impact op de winstgevendheid. De aangepaste bedrijfskasstroom (ebitda) uit de voortgezette activiteiten maakte een nieuwe sprong van 31%, wat betekent dat de aangepaste ebitda-marge verder verstevigt en weer in de dubbele cijfers zit: van 9,4 naar 12,0%.

Voor het volledige boekjaar kan het management dan ook de groeiverwachtingen optrekken van 11 à 12% naar +12% (analistenconsensus 11,3%), mede dankzij een 4 à 5% hogere omzet.

Advies aandeel Ontex blijft ‘houden’

Het Ontex-aandeel werd na de bekendmaking wel beloond, maar een vertroebeling van het algemene beursklimaat zorgde ervoor dat de koers nu al enige tijd blijft hangen. Het aandeel presteert echter al enige tijd beter dan bijvoorbeeld de BEL20-index. Na de inhaalbeweging zien we het aandeel de komende tijd eerder in lijn met het  marktgemiddelde presteren. Vandaar het houdadvies.  

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Danny Reweghs

Danny Reweghs (1965) studeerde economische wetenschappen aan de KU Leuven en fiscale wetenschappen aan de Fiscale Hogeschool Brussel. Sinds 2009 is hij directeur strategie bij Trends-Inside Beleggen. Hij is sinds 1999 ook vaste beurscommentator op de financiële zender Kanaal Z en auteur van diverse beleggingsboeken, waaronder bestseller ‘Haal alles uit uw beleggingen’ (2021).

Meer artikelen van deze expert