Beleggers Belangen Live

Ahold Delhaize breidt uit in de VS

Ahold Delhaizes[actuele-koers issueid=”11755″] grootste Amerikaanse dochter, Stop & Shop, heeft King Kullen Grocery overgenomen.  Deze kruidenier heeft 37 vestigingen op Long Island.

Ahold Delhaize bereikt zo een verdichting van haar vestigingennetwerk van de dochterondernemingen in het noordoosten van de Verenigde Staten.

Overname heeft voordelen voor Ahold Delhaize

De overname levert schaalvoordelen op bij de kosten. Het kan ook dochter Peapod helpen, onder meer door het creëren van meer afhaalpunten voor klanten die internetaankopen doen. Deze overname lijkt daarmee een goede stap.

Koopadvies

Gezien de groeicijfers en de k/w van 14,9 blijft het koopadvies voor Ahold Delhaize gehandhaafd.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert