Een van de argumenten om oliedienstenkampioen Schlumberger in april 2023 als Tip van de Week naar voren te schuiven, was de ruimte om de aandeelhouders royaler te gaan vergoeden.
Sinds die kooptip van Schlumberger krijgen we nu voor een tweede keer een verhoging van het kwartaaldividend. Eerst met +10% (van $0,25 naar $0,275 per aandeel) en nu +4% (naar $0,285 per aandeel). Daarnaast werd een inkoopprogramma van eigen aandelen opgestart ter waarde van $2,3 mrd.
Aandeelhoudersvergoedingen mogelijk omhoog
De ambitie is om de totale aandeelhoudersvergoedingen te laten toenemen van $3,3 mrd in 2024 tot minstens $4 mrd dit jaar. Het management van Schlumberger wil daarmee ook aangeven dat het aandeel ondergewaardeerd is.
Met een aantrekkelijke waardering tegen slechts 11,5 keer de verwachte winst zijn we daar volledig mee akkoord en bevestigen het koopadvies. De oliedienstenspeler heeft immers ook in het vierde kwartaal meer dan degelijke resultaten kunnen neerzetten. Omzet en winst kwamen opnieuw boven de verwachtingen uit. Logisch dat het aandeel Schlumberger positief reageerde met een klim van 6%.