Beleggers Belangen Live

Impact corona | Hoe denken jullie over zorgvastgoed?

Modern lobby interior with reception desk. Office waiting area concept. 3D Rendering
Jeroen Boogaard

Zorgvastgoed geldt als een defensieve sector, maar de coronacrisis hakt er wel degelijk goed in. Zo zijn Welltower en Ventas op Wall Street in koers gehalveerd.

Het Belgische Aedifica is met circa 35% teruggevallen. Toch ziet deze uitbater van seniorenwoningen nog geen wezenlijke negatieve impact van het de coronapandemie op de resultaten.

Welltower

Bij Welltower is dat wel het geval. De leegstand neemt toe doordat potentiële huurders niet staan te trappelen om nu hun intrek te nemen in een van de seniorenwoningen. Ook stijgen de kosten vanwege alle coronamaatregelen. Het bedrijf laat de winstverwachting dan ook varen. Omdat vergrijzing echter voor structurele vraag zorgt, is de druk op de bezetting tijdelijk. Welltower blijft daarom koopwaardig, net als Aedifica.

Medical Property Trust

Medical Property Trust exploiteert ruim 300 privé ziekenhuizen in de VS, Europa en Australië. De omzetten van ziekenhuizen staan onder druk door uitstel van reguliere operaties in combinatie met significante kosten voor de verzorging van coronapatiënten. Overheden zullen waarschijnlijk financieel moeten bijspringen. Ik ga voor Medical Property Trust daarom niet verder dan een houdadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeroen Boogaard

Jeroen Boogaard

Expert

Jeroen Boogaard (1973) schrijft sinds 2011 voor Beleggers Belangen. Sinds 2010 is hij actief als zelfstandig financieel journalist, daarvoor werkte hij twaalf jaar bij een beleggingsmagazine als analist en later als adjunct-hoofdredacteur. Zijn specialisaties zijn vastgoed, Exchange Traded Funds (ETF's) en Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert