Beleggers Belangen Live

Fraai dividend bij Randstad

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

Net als in de vorige kwartalen heeft Randstad in de laatste drie maanden van 2020 een stuk beter gepresteerd dan verwacht. Dit resulteert in een mooi dividendvoorstel voor de aandeelhouder.

Uitzender Randstad blijft in positieve zin verrassen. Het vierde kwartaal leverde een omzet op van €5,59 mrd en dat impliceert een autonome daling van 3,6%. Een forse verbetering vergeleken met de krimp van 13,1% over het voorgaande kwartaal. Analisten hadden op een daling van 4,1% gerekend. Nog groter is de verrassing op onderliggend ebita-niveau. Randstad kwam met een kwartaalbedrag van €264 mln, gelijk aan een operationele marge van 4,6%.

De markt rekende gemiddeld op een onderliggende ebita van €232 mln, wat goed zou zijn voor een marge van 4,1%. Onderaan de streep boekt Randstad een kwartaalwinst van €167 mln (-20%). Dat brengt de jaarwinst op €470 mln (-39%), gelijk aan €2,55 per aandeel. Het concern claimt marktaandeel te hebben gewonnen in de belangrijke uitzendmarkten van de Verenigde Staten en Frankrijk.

Schuld onder controle

Ondanks een wat tegenvallende vrije kasstroom in het vierde kwartaal van €120 mln (-72%) als gevolg van investeringen in werkkapitaal, is de schuld uitstekend onder controle. De schuldratio (netto schuld/ebitda) bedraagt slechts 0,3, tegen 1,0 een jaar terug. Bij een schuldratio onder de 1 zou Randstad een speciaal dividend kunnen uitkeren en dat doet het ook. Het voorstel is een totaaldividend van €3,24, uitgesplitst in een regulier dividend van €1,62 en een speciaal dividend van €1,62 per aandeel. Over 2019 is in het geheel geen dividend betaald en nu voldoet Randstad aan de belofte ieder jaar minimaal €1,62 per aandeel uit te keren. De ex-dividenddata zijn 25 maart voor het reguliere dividend en 24 september voor het ‘speciale’ dividend.

Advies

Randstad meldt dat de volumes in de eerste weken van januari weer op pre-coronaniveau lagen. Een voortgaand herstel derhalve. Wij rekenen voor dit jaar op een winst per aandeel van €4, vrijwel gelijk aan 2019. De huidige koers van €55 geeft dan een k/w van 13,8. Het dividendrendement is bijna 6%. De aandelen adviseer ik daarmee in bezit te houden.

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert