Beleggers Belangen Live
Advies | Advies

D’ieteren onderuit na halfjaarcijfers

Jeff Thijssen
Jeff Thijssen Expert
In dit artikel:
DIE
-1,30%

Investeringsmaatschappij D’ieteren wist met de cijfers niet te overtuigen. De marges bij sterparticipatie Belron (Carglass) vielen lager uit dan verwacht en TVH Parts presteerde ondermaats.

De Belgische familiale investeringsmaatschappij D’ieteren verloor op de dag van de publicatie van de halfjaarcijfers 9,8% van de beurswaarde. De margeontwikkeling bij de belangrijkste participatie Belron, bij het grote publiek beter bekend als Carglass, viel dan ook tegen. Daarnaast stelde eveneens de participatie TVH Parts dat onder meer onderdelen voor heftrucks levert met een omzetgroei van slechts 0,2% teleur.

Belron wist over de eerste helft van 2025 een omzet te boeken van €3,4 mrd, een toename van 4,1% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De aangepaste ebit dikte met 4,9% aan tot €730,2 mln. De aangepaste bedrijfsmarge verbeterde daardoor van 21,2 naar 21,4%, maar analisten hadden duidelijk op meer gerekend. Beleggers Belangen rekende op een marge van 22,5%.

Margedoelstelling

Het management liet weten vast te houden aan de margedoelstelling voor Belron van minimaal 23% in 2025. Daarmee het bedrijf dus duidelijk op een flinke margeverbetering in de tweede jaarhelft. De eerste jaarhelft kende twee handelsdagen minder, daarnaast loopt er bij Belron een transformatieprogramma waarvan een groot deel van de kosten al in de eerste zes maanden van het jaar zijn geboekt. In de zomermaanden zouden daarnaast de volumes weer duidelijk in de lift hebben gezeten.

Belron, dat bekend staat als een cashflowmachine, wist in de laatste zes maanden een vrije kasstroom te genereren van €257 mln. De nettoschuld/ebitda ratio daalde ten opzichte van eind december 2024 van 5,2 naar 4,7.

Ongelegen

De groei bij de participatie TVH Parts bleef in de eerste jaarhelft van 2025 uit en dat kwam op een ongelegen moment, omdat de onderneming juist flink had geïnvesteerd om in te spelen op de verwachte toekomstige groei van de vraag naar haar producten. Bij een vergelijkbare omzet (€850 mln ) daalde de aangepaste ebit daardoor met 15,1% naar €121,1 mln.

PHE, waar D’ieteren 100% van de aandelen van bezit, zag de omzet groeien met 5,2% naar €1,5 mrd. De aangepast ebit steeg met 0,2% naar €132,7 mln. PHE is actief in de distributie van voertuigonderdelen en is marktleider in verschillende West-Europese landen en behoort naast TVH Parts en Belron tot de belangrijkste participaties van D’ieteren.

Door de wisselvallige prestaties van de participaties vielen de halfjaarresultaten ook op groepsniveau van de holding ditmaal tegen. De geconsolideerde omzet bij D’ieteren daalde met 2,9% naar €6,1 mrd en de aangepaste winst voor belastingen daalde met 22,7% tot €452 mln. De nettoschuld daalde in zes maanden tijd wel van €653 mln naar €296 mln. Dankzij een mooie dividendstroom vanuit de dochterondernemingen.

Advies aandeel D’ieteren blijft ‘kopen’

Door de koersval is de korting ten opzichte van onze geschatte nettovermogenswaarde van € 214 per aandeel opgelopen tot 25%. Daarmee lijkt het aandeel D’ieteren (investeerderspagina) weer extra aantrekkelijk gewaardeerd. Ondanks de hoge schuldgraad van sterparticipatie Belron (Carglass) blijven we dan ook geloven in de beleggingskansen van D’ieteren dat beschikt over een sterk trackrecord. We herhalen ons koopadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeff Thijssen

Jeff Thijssen

Expert

Jeff Thijssen (1982) werkt sinds 2019 bij Beleggers Belangen. In 2008 behaalde hij zijn Bachelor Business Administration aan de Hogeschool van Amsterdam. Na zijn studie werkte hij in diverse functies bij de Nederlandsche Bank, ING, Binck Bank en TradersOnly. Jeff is een ervaren beurshandelaar die zich bij broker TradersOnly heeft gespecialiseerd in de optiematerie. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de ontwikkelingen op de financiële markten en volgt hij de aandelen uit de sector Industrie.

Meer artikelen van deze expert