Beleggers Belangen Live

Beleggers niet onder de indruk van winstprimeur Pharming

Michiel Pekelharing

Winstprimeur Pharming: het bedrijf heeft in de eerste drie maanden van het jaar voor het eerst winst gemaakt. Onder de streep hield het biotechbedrijf €3,3 mln over.

Een jaar geleden was dat nog een verlies van €5,7 mln. De winst is geen verrassing. In het vierde kwartaal van 2017 stond een eenmalige boekhoudkundige tegenvaller de primeur in de weg. De omzet van €29,5 mln lag bijna dubbel zo hoog als een jaar eerder. Ten opzichte van het laatste kwartaal van 2017 tekende zich echter een kleine daling af.

Daling doet Pharming tekort

Mogelijk hadden beleggers op meer gerekend, want het aandeel daalde na de cijferpresentatie met bijna 10%. Met die daling worden de prestaties van Pharming tekort gedaan. De onderneming had immers last van de sterke dollar. Bovendien profiteerde het concern eind vorig jaar van leveringsproblemen bij een concurrent. Het basisscenario van een gestage verdere omzetstijging is intact. Veel hangt echter af van het oordeel dat toezichthouder FDA eind deze zomer velt over een bredere inzet van stermiddel Ruconest en van een concurrerend middel van Shire. Het houdadvies blijft van kracht.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert