Beleggers Belangen Live

BAM | Bouwer trekt winstverwachting op

Jeroen Boogaard

BAM verrast positief met een sterke kwartaalupdate en hogere outlook. Het onderstreept de gestage verbetering van het risicoprofiel van de bouwer.

In het derde kwartaal behaalde BAM een aangepast ebitda van €80 mln, tegen €52 mln exclusief de boekwinst op Wayss & Freytag in dezelfde periode vorig jaar. Analisten van ING raamden het ebitda op €61 mln. Over de eerste negen maanden is de aangepaste ebitda uitgekomen op €199 mln, ofwel 4,4% van de omzet. Na het sterke kwartaal heeft BAM er vertrouwen in dat de marge over heel het jaar uitkomt op circa 4,5%, tegenover de oude prognose van ruim 4%. Dat betekent dat de ebitda-marge op hetzelfde niveau blijft als in 2022, ondanks de verslechterde woningmarkt in Nederland.

Daling

De woningverkopen daalden in de eerste negen maanden van 1103 naar 863, maar trokken in het derde kwartaal aan. BAM verwacht dit jaar nog steeds ongeveer 1500 woningen te verkopen (2022: 2028), wat een verder herstel in het vierde kwartaal impliceert. Dit ligt in lijn met de aantrekkende dynamiek op de nieuwbouwmarkt die makelaarsvereniging NVM signaleert. Positief is verder dat de prestaties in de utiliteitsbouw verbeterden, na projectvertragingen op enkele projecten in Denemarken in het eerste halfjaar. Daarnaast presteren de Nederlandse infratak en de Britse/Ierse dochters naar tevredenheid.

Advies aandeel Bam op ‘kopen’

De orderportefeuille bedraagt €9,4 mrd en was daarmee slechts licht lager vergeleken met eind juni. BAM blijft zich richten op kwaliteit en dat moet het bedrijf uiteindelijk helpen om de margedoelstelling van 5% te halen. Met een netto kaspositie staat het bedrijf er ook financieel weer goed voor en kan het dividend op €0,15 worden gehandhaafd. Bij een dividendrendement van 6,8% en een k/w van slechts 5,5 is de waardering zelfs voor een cyclische bouwer erg laag en blijft het koopadvies voor het aandeel Bam van kracht.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeroen Boogaard

Jeroen Boogaard

Expert

Jeroen Boogaard (1973) schrijft sinds 2011 voor Beleggers Belangen. Sinds 2010 is hij actief als zelfstandig financieel journalist, daarvoor werkte hij twaalf jaar bij een beleggingsmagazine als analist en later als adjunct-hoofdredacteur. Zijn specialisaties zijn vastgoed, Exchange Traded Funds (ETF's) en Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert