Beleggers Belangen Live

AMG | Goede resultaten maar beursgang lithiumdivisie uitgesteld

Jeff Thijssen
Jeff Thijssen Expert

Metalenspecialist AMG heeft de wind weer in de rug dankzij de opgelopen metalenprijzen. Een volatiel beursklimaat zorgt er tegelijkertijd voor dat de beursgang van de lithiumdivisie is uitgesteld en dat is een tegenvaller.

AMG is in 2022 goed uit de startblokken gekomen. De metalenspecialist profiteert van de hogere prijzen voor onder andere lithium en vanadium. Hierdoor was het bedrijf in staat de hogere energieprijzen en transportkosten voor het winnen van metalen op te vangen.

Eerstekwartaalcijfers
In $ mln 2022 2021
Omzet 403,9 264
Ebitda 54,8 28,3
Wpa (in$) 0,89 0,18

De omzet in het eerste kwartaal kwam daardoor uit op $403,9 mln, een toename van 53% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Het operationeel resultaat (ebitda) steeg met 93% naar $54,8 mln. Hierdoor verbeterde de ebitda-marge van 10,7 naar 13,6%. Onder de streep bleef een winst per aandeel over van $0,89. In het eerste kwartaal van 2021 was dat met $0,18 aanzienlijk minder.

Verwachtingen

In een toelichting liet het management zich positief uit over het lopende boekjaar. Het verwacht dat de vraag naar metalen hoog zal blijven en dankzij de hogere prijzen gaat de prognose voor 2022 wederom omhoog.

AMG rekent in 2022 nu op een ebitda tussen de $260-290 mln. Eerder dit jaar mikte de metalenspecialist nog op een ebitda van meer dan $225 mln. Binnen vijf jaar dient het ebitda, dankzij voornamelijk de uitbreidingsplannen van de productiecapaciteit, te worden opgeschroefd naar $500 mln.

Bij een marktkapitalisatie van €970 mln lijken beleggers hier echter nog niet helemaal van overtuigd. Die scepsis komt mede doordat AMG een speelbal is van de metalenprijzen, die zich lastig laten voorspellen.

Afblazen IPO

Een tegenvaller was het nieuws dat een eventuele aparte beursgang van de AMG Lithium-activiteiten vanwege ongunstige marktomstandigheden is uitgesteld. Het gaat om een deel van het bedrijf dat volgens het management bij een IPO meer waard is dan de totale marktkapitalisatie op dit moment van de complete onderneming.

Op basis van de cijfers heb ik besloten de winsttaxatie 2022 te verhogen van $2,40 naar $3,15 per aandeel. Bij de huidige beurskoers van €29,12 komt de geschatte k/w 2022 uit op 10.

Aandeel AMG blijft op ‘houden’

Dat lijkt aantrekkelijk voor een bedrijf dat met de lithiumprojecten en recyclingtak goed gepositioneerd is voor de transitie naar een duurzamere wereld. Toch ga ik vanwege het zeer cyclische karakter van het aandeel AMG niet verder dan een houdadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeff Thijssen

Jeff Thijssen

Expert

Jeff Thijssen (1982) werkt sinds 2019 bij Beleggers Belangen. In 2008 behaalde hij zijn Bachelor Business Administration aan de Hogeschool van Amsterdam. Na zijn studie werkte hij in diverse functies bij de Nederlandsche Bank, ING, Binck Bank en TradersOnly. Jeff is een ervaren beurshandelaar die zich bij broker TradersOnly heeft gespecialiseerd in de optiematerie. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de ontwikkelingen op de financiële markten en volgt hij de aandelen uit de sector Industrie.

Meer artikelen van deze expert