Beleggers Belangen Live

Ajax na uitschakeling in de verkoop

Direct na de uitschakeling van Ajax[actuele-koers issueid=”24479″] in de Champions League verkochten veel beleggers het aandeel van de club. De koers daalde van €23,50 naar €19,50.

De dag ervoor was de koers al gedaald van €24,70 naar €23,50. De verkoop van de aandelen lijkt niet te zijn gebaseerd op het verdienmodel van Ajax.

Speculatieve motieven

De club heeft door de Champions League meer dan €50 mln verdiend, nog los van de recettes. Bovendien zijn veel spelers meer waard geworden door hun prestaties, wat  voor de toekomst extra inkomsten oplevert. Voorts kan de club met die gelden nieuwe spelers aantrekken die de kans op goede prestaties in het komende seizoen vergroten.

Dat beleggers toch tot verkoop van het aandeel besloten kan het beste worden gezien als het afsluiten van een speculatieve belegging. Zij hebben een kans gezien en succesvol gegokt op goede prestaties van Ajax en die kans is met de uitschakeling nu voorbij. Datzelfde motief zat achter mijn kooptip van januari en ik verander het advies daarom van ‘kopen’ in ‘verkopen’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert