Beleggers Belangen Live

Acomo | Wat is uw mening over de halfjaarcijfers?

Jeff Thijssen
Jeff Thijssen Expert

Acomo profiteert van de gunstige marktomstandigheden en dat zagen we terug in de cijfers. De vraag naar voedingsingrediënten nam over de hele linie toe, waardoor ook de prijzen stegen van haar voornaamste producten in de markt.

Verder liet het management zich positief uit over de integratie van de grote overname Tradin, een bedrijf dat actief is in onder andere biologisch gedroogd fruit, cacao, koffie en sappen.

Cijfers

De omzet over de eerste helft van het jaar kwam uit op € 620,2 mln, een toename van 74% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De ebitda steeg met 88% naar €53,4 mln. Deze flinke verbetering van het operationeel resultaat is natuurlijk vooral toe te schrijven aan de overname van Tradin (+62%), maar ook de ebitda van de bestaande onderdelen dikte keurig (+26%) aan.

Aandeel Acomo blijft op ‘kopen’

Ik ben tevreden over de gang van zaken en gezien de sterke prestaties schat ik in dat Acomo volgend jaar het dividend zal terugbrengen op het oude niveau. Bij een geschatte winst per aandeel 2022 van €1,80 komt het dividendrendement bij een pay-out ratio van 75% bij de huidige beurskoers van €23,80 uit op 5,7%. Bij een geschatte k/w 2021 van 14 blijft het advies op het aandeel Acomo op ‘kopen’.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeff Thijssen

Jeff Thijssen

Expert

Jeff Thijssen (1982) werkt sinds 2019 bij Beleggers Belangen. In 2008 behaalde hij zijn Bachelor Business Administration aan de Hogeschool van Amsterdam. Na zijn studie werkte hij in diverse functies bij de Nederlandsche Bank, ING, Binck Bank en TradersOnly. Jeff is een ervaren beurshandelaar die zich bij broker TradersOnly heeft gespecialiseerd in de optiematerie. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de ontwikkelingen op de financiële markten en volgt hij de aandelen uit de sector Industrie.

Meer artikelen van deze expert