Beleggers Belangen Live
Advies | Advies

Ackermans & van Haaren op weg naar nieuw recordjaar

In dit artikel:
ACKB
0,90%

De Belgische holding Ackermans & van Haaren (AvH) presteerde sterk in de eerste jaarhelft en heeft zo uitzicht op een nieuw recordjaar. Vooral de afdeling private banking deed het weer prima.

Ackermans & van Haaren zag in de eerste helft van het jaar de nettowinst oplopen met 36% tegenover dezelfde periode vorig jaar naar een recordcijfer van €273,2 mln. De bijdrage van de vier kernsegmenten klom naar een recordniveau van €284,7 mln (+27%).

De grootste bijdrage leverde het segment ‘Private Banking’ (Delen Private Bank en Bank J. Van Breda). De winst van €134,3 mln lag 15,6% hoger dan vorig jaar (€116,2 mln). Het gezamenlijk beheerd vermogen steeg in de eerste jaarhelft met 4% tot €80,9 mrd. De kosten-inkomstenratio blijft ondanks de recente overnames onder de 50% bewegen (49%; 48% op 30 juni 2024). Het rendement op eigen vermogen steeg met 140 basispunten (1,4%) tot een sterke 15,6%.

Stijging van bijna 30 procent

Het segment Marine Engineering & Contracting droeg in de eerste jaarhelft €117 mln bij aan de nettowinst, een stijging met 29,4% tegenover vorig jaar. Zoals steeds leverde bagger- en offshore-energiespecialist DEME het gros aan: €109,9 mln versus €86,4 mln vorig jaar (+27,2%). De omzet van DEME steeg met 10% tot €2,1 mrd, terwijl de ebitda met een stevige 34,6% klom tot €464,3 mln, wat een verbetering van de ebitda-marge inhield van 18% naar 21,9%.

Minpunt is wel dat het orderboek is gedaald van €8,1 mrd eind 2024 naar €7,5 mrd op 30 juni, maar historisch gezien is dit wel nog steeds een hoog cijfer. Bouwgroep CFE verdubbelde nagenoeg de winstbijdrage, van €1,7 mln vorig jaar tot €3,2 mln. De omzet daalde met 9,1% tot €545,8 mln, maar de ebitda bleef stabiel op €21,7 mln (margeverbetering van 3,6% naar 4%). Het orderboek steeg in de eerste zes maanden met 4% tot €1,71 mrd.

Gestegen nettokaspositie

Het vastgoedsegment leverde via het belang in Nextensa een nettowinst aan van €13,9 mln tegenover €9,5 mln vorig jaar. De schuldgraad van Nextensa zakt binnenkort onder 40% dankzij de recente verkoop voor €89,6 mln van het belang van 8,99% in Retail Estates tegen €66,30 per aandeel. Hierdoor ontstaat ruimte voor nieuwe investeringen. De sterke eerste jaarhelft van palmoliebedrijf Sipef sijpelde stevig door in de bijdrage van het segment Energy & Resources die ruimschoots verdubbelde tot €19,6 mln (waarvan €21,8 mln afkomstig van Sipef).

De forse koersstijging van Biotalys (belang van 14%) zorgde per saldo voor een halvering van het nettoverlies van het segment Growth Capital tot €11,5 mln. De sterke eerste jaarhelft liet in combinatie met de positievere vooruitzichten toe om de winstjaarverwachtingen op te trekken van ‘hoger dan in 2024’ (€459,9 mln) naar minstens 15% hoger. De netto kaspositie steeg in het eerste halfjaar van €362,4 mln naar €430,9 mln. Er werd voor €32,5 mln geïnvesteerd in bestaande posities.

Advies aandeel Ackermans & van Haaren blijft ‘houden’

Het aandeel van Ackermans & van Haaren (investeerderspagina) reageerde positief op het cijferrapport en lijkt op weg richting de recordkoers van €236,20 die in mei werd bereikt. De waardering is opgelopen naar 1,36 keer de boekwaarde, maar blijft nog net aanvaardbaar. Het aandeel is te behouden.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Danny Reweghs

Danny Reweghs (1965) studeerde economische wetenschappen aan de KU Leuven en fiscale wetenschappen aan de Fiscale Hogeschool Brussel. Sinds 2009 is hij directeur strategie bij Trends-Inside Beleggen. Hij is sinds 1999 ook vaste beurscommentator op de financiële zender Kanaal Z en auteur van diverse beleggingsboeken, waaronder bestseller ‘Haal alles uit uw beleggingen’ (2021).

Meer artikelen van deze expert