Beleggers Belangen Live

3i Group | Hoe verklaart u de koersafstraffing van dit PE-fonds?

Harry Geels
Harry Geels Expert

Daags na het koopadvies op het Britse closed-end beleggingsfonds 3i Group onlangs in het Verhaal van de Week daalde het met 10% op één dag.

Het beursgenoteerde private equity-fonds heeft wel vaker dergelijke beweeglijke beursdagen en soms zijn die bewegingen lastig te verklaren. Het laatste belangrijke nieuws dateerde van 12 mei, toen 3i uitstekende jaarresultaten naar buiten bracht. Het resultaat van de onderliggende beleggingsportefeuille over 2021 was eigenlijk bijzonder goed: +44% (het dubbele van het resultaat over 2020).

Ook k0ndigde 3i aan dat het dividend met 30% zou worden verhoogd naar 27,75 pence per aandeel. De intrinsieke waarde van het fonds kwam uit op 1321 pence. Een van de sterkst presterende investeringen bleek detailhandelsbedrijf Action te zijn.

3i Group nog altijd koopwaardig

Door de beursdaling (koers per 24 mei van 1230 pence) heeft het fonds een verdere korting gekregen. Het is daarmee eigenlijk nog aantrekkelijker geworden. Beursgenoteerd private equity is de laatste jaren volatiel. Beleggers zijn bang dat de goede resultaten van de vorige jaren niet zijn vol te houden, onder andere door de sterk gestegen rente.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Harry Geels

Harry Geels

Expert

Harry Geels (1969) schrijft sinds 1998 voor Beleggers Belangen, waarvoor hij onder andere de rubriek Beleggingsfondsen verzorgt. Verder is hij gespecialiseerd in technische analyse kwantitatieve analyse en hedgefunds. Harry is Senior Investment Adviseur bij vermogensbeheerder Auréus. Hij is auteur van het handboek ‘Beleggen met Technische Analyse’.

Meer artikelen van deze expert