Beleggers Belangen Live

Nedap kijkt vooral vooruit

Nedap heeft in 2015 2,1% omzetgroei gerealiseerd. Ondanks deze toename zakte de nettowinst met 74,0% naar €4,7 mln (was €17,9 mln), wat neerkomt op €0,70 per aandeel.

De forse daling wordt deels verklaard door een eenmalige bate in 2014, waardoor de winst in dat jaar uitzonderlijk hoog was. Daarnaast heeft Nedap een bedrag van €9,2 mln uitgegeven aan herinrichting van de supply chain, wat ten koste gaat van de winst. Zonder bijzondere posten in de afgelopen jaren was er een winststijging van 28,8% in de boeken gekomen. Het dividend wordt iets verhoogd naar €1,28.
De omzet zal in 2016 toenemen, zo verwacht Nedap, waarbij de activiteiten van het onderdeel Energy Systems in de loop van het jaar zullen worden ingekrompen. Dat zal kosten met zich meebrengen, en daarom verlagen wij onze wpa-taxatie voor 2016 naar €1,70 (was 1,86).

Op basis van onze taxatie is de k/w ongeveer 18, en het dividendrendement 4,2%. Dat geeft het aandeel een gunstige waardering, maar niet zo aantrekkelijk dat we een koopadvies op zijn plaats achten. De omzetgroei was de laatste jaren niet indrukwekkend, en Nedap heeft regelmatig te maken met eenmalige posten die de winst beïnvloeden. Dat maakt de zekerheid over toekomstige winsten minder groot. We vinden de huidige waardering daarom niet vreemd, en blijven bij ons eerdere houdadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert