Beleggers Belangen Live

NSI | Kantorenbelegger verhoogt winstprognose

Jeroen Boogaard

Door desinvesteringen daalden de netto huuropbrengsten van NSI in de eerste negen maanden met 6,5%. Op vergelijkbare basis stegen de huren met 8,6% en vanaf ’23 moet winstgroei mogelijk zijn. 

De leegstand bleef in het derde kwartaal vrijwel stabiel op 6,9%. Het directe beleggingsresultaat per aandeel daalde met 11,1% naar €1,59 en zal naar verwachting over geheel 2022 uitkomen binnen een bandbreedte van €2,10-2,15. Dat was eerder nog €2,05-2,10.

Vanaf 2023 moet winstgroei mogelijk zijn. Weliswaar stijgt de gemiddelde rentevoet van 2,1 naar 3% eind 2023, maar daar tegenover staat een forse indexatie van circa 6%, hoewel niet alle huurders dit kunnen absorberen.

Bij een significant disagio van 50% en een dividendrendement van 9,3% blijft aandeel NSI koopwaardig.

*Auteur heeft een positie in NSI

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeroen Boogaard

Jeroen Boogaard

Expert

Jeroen Boogaard (1973) schrijft sinds 2011 voor Beleggers Belangen. Sinds 2010 is hij actief als zelfstandig financieel journalist, daarvoor werkte hij twaalf jaar bij een beleggingsmagazine als analist en later als adjunct-hoofdredacteur. Zijn specialisaties zijn vastgoed, Exchange Traded Funds (ETF's) en Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert