Beleggers Belangen Live

Goldman Sachs | Handelstak als lichtpuntje voor de bank

Michiel Pekelharing

De afkoelende economie komt bij Goldman Sachs tot uitdrukking in dalende inkomsten bij de investment bank (-41% naar $2,1 mrd) en een voorziening voor slechte leningen van $667 mln.

In het tweede kwartaal van 2021 was er juist sprake van een vrijval. De nettowinst van $2,9 mrd lag 26% lager dan in het eerste kwartaal en 47% onder het zeer hoge niveau van vorig jaar.  Het is vooral te danken aan de handelstak dat die daling wat kleiner is dan werd gevreesd. De inkomsten uit obligatiehandel namen ten opzichte van vorig jaar met 55% toe naar $3,6 mrd. In het aandelensegment was die groei 11% (naar $2,9 mrd).

 

Advies aandeel Goldman blijft op ‘houden’

De winst per aandeel daalde met 49% naar $7,73. Onlangs is de uitkering met een kwart verhoogd, zodat daarvan $2,50 als dividend naar de aandeelhouders stroomt. Het dividendrendement van 3,3% en de sterke prestatie van de handelstak vormen voor het aandeel Goldman Sachs een stevig fundament onder het houdenadvies.

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert