Beleggers Belangen Live

Arcadis | Goed gewaardeerd

Jeroen Boogaard

Arcadis verrast met stevige winstgroei ondanks coronacrisis en is volgend jaar schuldenvrij. De kans dat het ingenieursbureau op overnamepad gaat neemt toe. 

Op vergelijkbare basis zag Arcadis de netto-omzet in het vierde kwartaal met 3% teruglopen, terwijl analisten een krimp van 1% voorzagen. Daarentegen steeg de operationele ebita met 8% naar €66 mln. Dat lag ver boven de consensus van €58 mln. Kostenbesparingen en de focus op de grootste – goed winstgevende – klanten werpen hun vruchten af. Over geheel 2020 boekte Arcadis een aangepaste winst per aandeel van €1,49 (+10%). Het bedrijf stelt een dividend voor van €0,60.

Aandeel Arcadis blijft op ‘houden’

De vooruitzichten voor architectuurdochter CallisonRTKL blijven zwak en ook de omzet in het Midden-Oosten zal dit jaar verder teruglopen. In de grootste markten blijft Arcadis echter goede zaken doen. Ik mik voor dit jaar op een wpa van €1,65 en ga ervan uit dat het bedrijf actiever wordt met overnames. Dankzij een sterke kasstroom zal Arcadis volgend jaar al schuldenvrij zijn. Bij een k/w van 17,3 is het aandeel goed gewaardeerd en herhaal ik het houdadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jeroen Boogaard

Jeroen Boogaard

Expert

Jeroen Boogaard (1973) schrijft sinds 2011 voor Beleggers Belangen. Sinds 2010 is hij actief als zelfstandig financieel journalist, daarvoor werkte hij twaalf jaar bij een beleggingsmagazine als analist en later als adjunct-hoofdredacteur. Zijn specialisaties zijn vastgoed, Exchange Traded Funds (ETF's) en Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert