Beleggers Belangen Live

Ajax wint van corona

Ondanks lege stadions weet voetbalclub Ajax toch winstgevend te blijven. De financiële positie van de club biedt dan ook een stevige basis voor het blijven aantrekken van goede spelers.

Operationeel liet het wegblijven van toeschouwers flinke sporen na bij de halfjaaromzet van Ajax. Die daalde van €110 mln naar €79 mln. Doordat een groot deel van de kosten vast ligt, leidde dit tot een operationeel resultaat dat afnam van €17 mln naar -€2 mln. De vergoedingssommen (inclusief transferbedragen) zorgden echter voor een plus van €55 mln zodat de nettowinst toch positief was. Deze daalde echter wel van €53 mln naar €38 mln.

Ajax op de transfermarkt

De winstreservering leidt tot een eigen vermogen van €269 mln. Dat is slechts €20 mln minder dan de huidige beurswaarde en biedt een stevige basis voor het blijven aantrekken van goede spelers. Ik handhaaf het houdadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert