Europese autosector rijdt zonder licht een donkere tunnel in
Stellantis en Mercedes behoorden tot de autoaandelen die de prognose introkken. Aanleiding zijn de ontwikkelingen rondom de importheffingen die veel onzekerheid met zich mee brengen en de recessievrees die de consumentenbestedingen onder druk kunnen zetten.
Mochten de tarieven van kracht blijven, dan zal de winstgevendheid volgens de fabrikanten verder onder druk komen te staan. Mercedes-Benz zag in het eerste kwartaal van dit jaar – waarin er nog geen sprake was van importheffingen – de omzet al dalen met 7% en de bedrijfsmarge afnemen van 9,0% naar 7,3%. De omzet bij Stellantis viel in het eerste kwartaal met 14% terug.
Lees ook Europese autobouwers kijken weer voorzichtig omhoog
Volkswagen behoorde tot de groep die de verwachtingen naar beneden bijstelde. De onderneming rekent op een bedrijfsmarge van 5,5% in 2025. Eerder ging Volkswagen uit van een marge tussen de 5,5% en 6,5%. Volvo, dat de verkoop van voertuigen in het eerste kwartaal zag afnemen met 9%, verwacht dit jaar in de VS 275.000 zware trucks te verkopen, waar het eerder mikte op 300.000 stuks. Uiteindelijk reageerden de beurskoersen amper op de outlookverlagingen. Bij een geschatte k/w 2025 van circa 4,5 bij Stellantis en Volkswagen lijkt al behoorlijk wat pijn te zijn ingeprijsd.