Beleggers Belangen Live

Euronext | Beursbedrijf kijkt naar de toekomst

71004625 - the amsterdam exchange index is a stock market index composed of dutch companies that trade on euronext amsterdam. up.
Michiel Pekelharing

Op 7 november publiceert Euronext de derdekwartaalcijfers. De financiële cijfers staan volgende week echter in de schaduw van de beleggersdag, die een dag na de resultaatpublicatie wordt georganiseerd.

De koers van Euronext is binnen drie maanden met ruim 15% opgelopen. Daarmee nemen beleggers meer een voorschot op goed nieuws tijdens de beleggersdag op vrijdag 8 november, dan op de publicatie van sterke kwartaalcijfers een dag eerder.

Het handelsvolume op de beurzen van Euronext lag namelijk elke maand van het derde kwartaal minstens 4% lager dan in dezelfde periode van vorig jaar. In plaats van door het verleden, wordt de koersreactie volgende week vooral bepaald door de plannen voor de toekomst.

Beleggers blij maken

Er zijn twee dingen waarmee Euronext op de beleggersdag de aandeelhouders blij kan maken. In de eerste plaats is dat door de lat voor de omzetgroei opnieuw iets hoger te leggen. Bij de ontvouwing van de Growth for Impact 2024-strategie drie jaar geleden ging het streefniveau voor de gemiddelde organische omzetgroei van 2% à 3% naar 3% à 4%.

Met het oog op de wijze waarop het beursplatform via kleine overnames en investeringen slim inzet op technologie bij het verdiepen van de dienstverlening, is een groeidoel van 4% à 5% zondermeer haalbaar. Euronext slaagt er traditioneel goed in om de kosten in de hand te houden en om te profiteren van schaalvoordelen. De ebitda kan de komende jaren dan ook met gemiddeld 6% of 7% toenemen.

Daarnaast zou Euronext op de beleggersdag aan kunnen geven waar de focus qua overnames komt te liggen. Het bedrijf plukte dankbaar de vruchten van schaal- en synergievoordelen na het inlijven van onder meer Borsa Italiana en Oslo Børs.

Het zou positief zijn als de deur opengezet wordt voor de aankoop van bijvoorbeeld de Scandinavische activiteiten van Nasdaq of de Spaanse tak van het Zwitserse SIX. Een iets minder mooi alternatief is om meer in te zetten op de kleinere overnames van technologiebedrijven en eventueel meer vermogen vrij te spelen voor een hoger uitkeringspercentage voor dividend (nu 50%) of aandeleninkoop.

Bekijk ook het dossier Dividendbeleggen | Alles wat je moet weten over deze beleggingsstrategie

Advies aandeel Euronext op ‘kopen’

Voor heel 2024 stevent Euronext af op een winst per aandeel van circa €5,60. De waardering (k/w van 18,4) steekt gunstig af bij grote branchegenoten zoals de London Stock Exchange of Deutsche Borse (beide ruim 22) en bij de voorspelbare winstontwikkeling. Het koopadvies voor het aandeel Euronext blijft van kracht.

Een ander soort overnames

Euronext heeft de omzet in het afgelopen decennium flink opgeschroefd via de overname van enkele grote Europese branchegenoten. De laatste grote aankoop dateert echter van het voorjaar van 2021. In de afgelopen maanden waagde het bedrijf zich aan twee kleinere overnames. In september werd Substantive Research overgenomen. Dit concern verzamelt informatie over hoeveel er aan research wordt uitgegeven en hoeveel partijen betalen voor die research. Twee weken later lijfde Euronext het in 2005 opgerichte Acupay in, dat helpt bij het stroomlijnen van de belastingen bij banken, brokers, vermogensbeheerders en andere klanten die in meerdere regio’s actief zijn. De resultaten van dit soort aanvullende diensten ontwikkelen zich voorspelbaarder dan de handelsgerelateerde omzet, die nog maar 42% van de concerninkomsten vormt.

Euronext in cijfers 2024 2023
Omzet €1.600 mln €1.475 mln
Ebitda €1.000 mln €864,7 mln
Winst per aandeel € 5,60 € 4,83

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert