Beleggers Belangen Live

Azerion | Nog geen nettowinst bij online advertentiebedrijf

Koen Lauwers
Koen Lauwers Expert

Azerion handhaaft na het halfjaarrapport de prognoses voor 2024 en ook de verwachtingen op middellange termijn. Het blijft wachten op winst onderaan de streep en de groep torst een hoge schuldenlast.

Online advertentiebedrijf Azerion zag de omzet in het tweede kwartaal met 24% op jaarbasis toenemen naar €138,7 mln. Het gaat om de gelijkblijvende omzet exclusief de vorig jaar verkochte bedrijfsonderdelen. Het grootste deel van de omzet (€104,4 mln) komt van het technologisch platform waar vraag en aanbod naar digitale advertenties op elkaar worden afgestemd. Azerion verkoopt daarnaast ook zelf advertenties. De aangepaste ebitda klom met 22% naar €17,5 mln.

Azerion bespaarde op personeelskosten, maar de andere kosten namen wel flink toe. Daardoor was er in het tweede kwartaal een operationeel verlies van €3,9 mln, dat over de eerste jaarhelft opliep naar €9,6 mln. De rentelasten stegen in het eerste semester naar €10,5 mln. Door de talrijke overnames staat er ook flink wat goodwill op de balans (€188,4 mln). Het nettoverlies werd tussen januari en juni uitgediept naar €30,2 mln (€0,25 per aandeel) tegenover €22,1 mln (€0,19 p.a.) in dezelfde periode vorig jaar.

Hoge schuld

Azerion handhaaft de omzetprognose voor het lopende boekjaar op €540-560 mln. Voor de aangepaste ebitda wordt uitgegaan van een cijfer tussen €75 mln en €80 mln. Azerion verwacht op middellange termijn een omzetgroei van 15% en een ebitda-marge van 14 tot 16%.

Eind juni bedroeg de rentedragende schuld (dat is exclusief de leasingschulden) €196,9 mln. Daar stond een cashpositie van €31,8 mln tegenover, een daling ten opzichte van de €40,3 mln eind december. Na het afsluiten van de eerste jaarhelft werd bijkomend voor €50 mln aan obligaties geplaatst. Daarmee loopt het totale uitstaande bedrag op naar €215 mln.

Advies aandeel Azerion op ‘houden’

Azerion noteert tegen minder dan 5 keer de verwachte ebitda. Dit lijkt laag, maar zolang er geen vooruitzicht is op duurzame winstgevendheid is het lastig om een hogere waardering te verantwoorden. De netto winst van 2023 was te danken aan de verkoop van de gameportefeuille. Ik ga voorlopig niet uit van een nettowinst voor 2024. Het blijft een houdadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Koen Lauwers

Koen Lauwers

Expert

Koen Lauwers (1975) is master in de handels- en consulaire wetenschappen en heeft een aanvullende master in de Bedrijfsinformatica (Vrije Universiteit Brussel). Hij startte in 1999 als analist technologie-aandelen en doet als onafhankelijk financieel analist aan beleggingsresearch voor verschillende marktpartijen. Koen heeft een brede kijk op de financiële markten en is met name gespecialiseerd in grondstoffen, valuta's, macro-economie en geopolitieke evoluties.

Meer artikelen van deze expert