Apple | Topkwartaal laat beleggers koud
De omzet van Apple is in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met 36% gestegen naar $81,4 mrd. Dat is vooral te danken aan een indrukwekkende groei in het iPhone-segment: +50% naar $39,6 mrd. De omzet van de servicedivisie nam met 33% toe naar het recordniveau van $17,5 mrd.
Aan de andere kant liepen de kosten (+16% naar $11,1 mrd) veel minder snel op dan de omzet. Hierdoor steeg het bedrijfsresultaat met 84% naar $24,1 mrd. Onderaan de streep verdubbelde de nettowinst bijna tot $21,7 mrd.
Voorzichtige vooruitblik
Op de Nasdaq woog de voorzichtige vooruitblik echter zwaarder dan de ijzersterke cijfers. Financiële topman Luca Maestri verwacht dat de omzetgroei in het lopende kwartaal niet in de buurt komt van de groei in de afgesloten periode. Uit zijn prognose kan opgemaakt worden dat de omzetstijging van de servicedivisie terugvalt richting de 10 à 20% van voorgaande kwartalen.
Aandeel Apple op ‘houden’
Bovendien is de impact van de onderdelenschaarste op de omzet waarschijnlijk beduidend groter dan de bijna $3 mrd uit het derde kwartaal. De cijferpublicatie neemt de twijfels over de groeivooruitzichten voor de lange termijn niet weg, zodat een aanpassing van het houdadvies op het aandeel Apple niet aan de orde is.