Beleggers Belangen Live

Dividendportefeuille | Prima week voor zwaargewichten

Menno van Hoven

De Dividendportefeuille staat in 2021 nu op +1,8%, met op weekbasis vooral een sterke performance voor de zwaarder wegende aandelen die tot dusverre waren achterbleven dit jaar. De grootste stijger op weekbasis was Microsoft, en ook Coloplast en Tecan deden het prima.

Er gebeurde veel de afgelopen week. Eerst was er de flinke koersstijging van Intel, die vervolgens weer grotendeels werd teruggegeven na de jongste kwartaalcijfers. Per saldo resteert nog altijd een plus van 11,1% voor Intel, dat daarmee na sectorgenoot Teradyne (+16,9%) de grootste stijger in 2021 is.

Verschuivingen door cijfers

Kwartaalcijfers zorgden al voor flinke koersverschuivingen, met in negatieve zin een min van 5,8% op weekbasis voor CSX, dat ook wel erg hard was opgelopen het afgelopen jaar. Ook PPG zakte weg na cijfers in combinatie met koersdruk vanwege een mogelijke biedingsstrijd om Tikkurila, nu ook AkzoNobel heeft aangegeven het Finse bedrijf te willen overnemen. Helaas lijkt PPG altijd het initiatief te moeten nemen wat betreft acquisities en is Akzo vooral defensief bezig op dit moment, zo lijkt het.

Op maandag 25 januari kwam H.B. Fuller met sterke cijfers over het jongste kwartaal. De producent van lijmen, kitten en coatings rapporteerde een winst per aandeel van $0,77, wat $0,20 boven de consensus van analisten lag. Ook de omzet was met $778 mln flink hoger dan de consensus van $734 mln. In de nabeurshandel maakte het aandeel van deze smallcap een flinke sprong.

Dividendportefeuille | Prima week voor zwaargewichten

Ook qua dividend is de Dividendportefeuille in 2021 goed gestart, met twee dividendverhogingen vorige week van Castellum en Intel. Intel doet er 5,3% bij, wat een absolute meevaller is en bovendien de grootste dividendverhoging in de laatste drie jaar. Castellum, het Zweedse vastgoedfonds, doet wat het al ruim twintig jaar doet: met een verhoging van ruim 6%, tot SEK6,90 per jaar. Het dividend wordt in twee keer SEK3,45 uitbetaald in 2021.

  • Rendement 2021: +1,8%
  • Rendement sinds start (6 september 2011): +264,0%

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert