Beleggers Belangen Live

Procter & Gamble maakt schone winst

Het Amerikaanse thuis- en persoonlijke verzorgingsbedrijf Procter & Gamble profiteert door zijn productmix van corona.

Drie divisies van Procter & Gamble maken producten die in het huidige tijdperk gewild zijn. Het gaat onder meer om mondverzorging (Health Care), schoonmaakmiddelen (Fabric & Home) en om papierwaren voor de hygiënische verzorging (Baby, Feminine & Family Care). De divisies ervaarden in de coronacrisis een hamsterwoede.

Die hamsterwoede resulteerde bij de drie divisies in een autonome omzetstijging van respectievelijk 9, 10 en 7%. De gerapporteerde totaalomzet steeg met van 5%, naar $ 17,2 mrd. De divisies Beauty en Grooming drukten de groei. Door een grotere kostenefficiency nam het operationeel resultaat met 7% toe, tot $3,5 mrd. De nettowinst groeide met 6%, naar $2,9 mrd.

Advies voor Procter & Gamble

Dit derde kwartaal was exceptioneel door de hamsterwoede. Het bedrijf verwacht voor het hele jaar een omzettoename van 3-4%. Procter & Gamble is terecht voorzichtig vanwege een verwachte duurdere dollar en de huidige lockdowns. Na drie kwartalen staat de omzet op +5%. Ik heb een koopadvies voor het aandeel staan en ben daar bij een k/w van 24,3 tevreden mee.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert