Beleggers Belangen Live

Dividendportefeuille: rendement loopt op na superweek

Three targets with focus on the one in the center and arrows hitting the center. Concept of competitive excellence and performance.
Menno van Hoven

In slechts een week tijd liep de totale waarde van de Dividendportefeuille op van €347.638 naar €358.736 (+3,2%) waardoor het rendement in 2020 inmiddels 3,8% bedraagt en het totaalrendement met +258,7% een nieuw record heeft bereikt.

Het volledig inzetten van de kaspositie twee weken geleden tijdens de coronapaniek legt de Dividendportefeuille geen windeieren. Met uitzondering van Becton Dickinson was er winst voor alle andere 38 aandelen, aangevoerd door Coloplast, Microsoft en L’Oréal met 7 tot 8% koerswinst.

Tikt lekker aan

Daarbij liep de dollar ook verder op ten opzichte van de euro, met een winst van inmiddels 2,8% in 2020. Met 61% in Amerikaanse aandelen belegd tikt dat lekker aan. Grootste stijger dit jaar is grootste positie Microsoft (weging 6,7%) met een plus van 19,7%.

 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert