Beleggers Belangen Live

Duikvlucht Air France-KLM

Peter Schutte
Peter Schutte Expert

De koers van Air France-KLM verloor begin deze week ruim 10%. Analisten zijn sceptischer geworden over het fonds.

Directe oorzaak van de koersdaling is de waarschuwing van het concern dat het aantal boekingen in het hoogseizoen zwakker is dan voorzien. De luchtvaartmaatschappij wijst hier naar de verzwakte macro-economische omgeving.

Lagere verwachting voor Air France-KLM

Credit Suisse verlaagde hierop haar ebit-verwachting voor dit jaar met 12% en voor 2020 met 10%. Een ander bericht is dat Air France een bod zou hebben uitgebracht op een deel van de failliete Franse budgetmaatschappij Aigle Azur. Gezien de zwakke financiële positie van Air France-KLM volgen beleggers dat soort ontwikkelingen eveneens met argusogen. Ik blijf bij mijn verkoopadvies.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Peter Schutte

Peter Schutte

Expert

Peter Schutte (1969), econoom met afstudeerrichting monetaire economie, is sinds 1996 werkzaam in de financiële journalistiek. In deze hoedanigheid heeft hij zich altijd beziggehouden met het geven van aandelenadviezen. Sinds 2011 werkt hij op freelancebasis voor Beleggers Belangen, waarvoor hij actief bedrijven in de transport- en logistieke sector volgt. Peter is verder gespecialiseerd in Nederlandse small- en midcaps, waarvan hij regelmatig bestuurders interviewt. Daarnaast schrijft hij over macro-economische en monetaire ontwikkelingen. Peter is zelf een actief belegger, iets wat hij als een voorwaarde beschouwt voor het geven van goede beleggingsadviezen. Ook in zijn eigen beleggingen legt hij de nadruk op Nederlandse small- en midcaps.

Meer artikelen van deze expert