Dankzij het terugschroeven van de kosten voert Van Lanschot Kempen de winst iets op. De lage rente zit Van Lanschot Kempen wel dwars.
De lage rente blijft Van Lanschot Kempen[actuele-koers issueid=”97058″] dwarszitten. In de tweede helft van 2018 daalden de netto rente-inkomsten met 8%, naar €85,6 mln. Dat werd gecompenseerd door een stijging van de commissie-inkomsten met 6%, naar €143,3 mln. De operationele inkomsten (€241 mln) bleven redelijk op peil. Door lagere kosten veerde de onderliggende nettowinst met 31% op naar €55,8 mln.
Realisme
De cijfers zijn redelijk en het getuigt van realiteitszin dat de bank de ambitieuze kostendoelstelling wat afzwakt. Hoewel de waardering (k/w circa 10) weinig opwaarts potentieel biedt, is het dividendrendement van 7% reden genoeg om het aandeel vast te houden.