Beleggers Belangen Live

Sterk kwartaal geeft Axa even ademruimte

Michiel Pekelharing

Het Franse verzekeringsconcern Axa heeft de onderliggende winst in het eerste halfjaar met 9% zien oplopen naar €3,3 mrd. Dit geeft AXA wat ademruimte.

De omzet klom met 3% naar €53,6 mrd en die verbetering tekende zich af binnen alle regio’s en marktsegmenten. De degelijke cijfers geven het concern wat ademruimte, na de teleurstellende beursgang van de Amerikaanse activiteiten. De uitgifteprijs van €20 voor Axa Equitable Holdings lag duidelijk onder de nagestreefde bandbreedte van €24 tot €27.

Gevaar

Ondanks de meevallende resultaten is het te vroeg om weer enthousiast te worden over het concern. Voorlopig weegt het gevaar dat de onderneming zich vertilt aan de aankoop van XL Group zwaarder dan de k/w van 9. Er is dan ook geen aanleiding om het verkoopadvies bij te stellen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Michiel Pekelharing

Michiel Pekelharing

Expert

Michiel Pekelharing (1976) schrijft sinds midden jaren ‘90 voor Beleggers Belangen, waar hij begon als junior (internet)redacteur. Inmiddels werkt hij als freelance financieel journalist. Naast zijn werk voor Beleggers Belangen is hij onder meer actief als hoofdredacteur van FondsNL. Michiel is gespecialiseerd in de aandelensectoren (bio)Chemie, Handel (zakelijk) en Industrie, en schrijft daarnaast veel over de ontwikkelingen op het vlak van beleggingsfondsen en ETF’s, gestructureerde producten en grondstoffen.

Meer artikelen van deze expert