Beleggers Belangen Live

Wat is uw visie op de halfjaarcijfers van ICT Group?

De halfjaarcijfers van ICT Group waren min of meer zoals verwacht. De omzet steeg met 20%, vooral door de bijdrage van overgenomen bedrijven. De nettowinst steeg net zo hard als de omzet, maar door verwatering steeg de winst per aandeel slechts met 13%.

We hebben daarom onze wpa-taxaties voor dit en volgend jaar verlaagd. Voor dit jaar rekenen we op €0,58 (was 0,65) en voor 2018 op €0,65 (was 0,70). Daarmee komt de k/w uit rond de 20. De financiële positie is wat verslechterd, waarschijnlijk door de verschillende overnames. ICT heeft nu bijvoorbeeld een ‘bank overdraft’ (roodstand) van €6,1 mln op de balans staan. Op zich is dit geen probleem, maar zoals we in mei ook al zeiden zouden we graag zien dat de financiële positie niet al te zeer verslechtert als gevolg van de overnamereeks. Een hoge (relatieve) schuld maakt een bedrijf kwetsbaarder als de marktomstandigheden tegen zitten. Per saldo blijven we bij ons bestaande advies: ‘houden’.

 


Wilt u op de hoogte blijven van alle actuele adviezen voor dit aandeel? U kunt u als abonnee aanmelden voor de alerts. Vink onderaan dit artikel het fonds aan of ga voor het volledige overzicht naar de alertspagina op onze website.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert