Beleggers Belangen Live

Carrefour weinig geraakt door besluit Amazon

De koers van de Franse grootgrutter trok zich relatief weinig aan van het nieuws over Amazon.

Carrefour kende met -3% slechts een beperkte koersreactie op de plannen van Amazon om Whole Foods over te nemen. Dat is logisch omdat Carrefour niet werkzaam is in de VS of in het VK, waar Whole Foods winkels heeft. Het maakt Carrefour in onze ogen ook niet tot een overnamekandidaat. Hoewel e-commerce in Frankrijk verder is ontwikkeld dan in de VS staat Carrefour met zijn vele hypermarkten namelijk vooral aan de andere kant van het spectrum. De transformatie gaat nog veel marge kosten, het verkoopadvies blijft staan.

Lees ook: Philips in beeld bij hedgefonds


Wilt u op de hoogte blijven van alle actuele adviezen voor dit aandeel? U kunt u als
abonnee aanmelden voor de alerts. Vink onderaan dit artikel het fonds aan of ga voor het volledige overzicht naar de alertspagina op onze website


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert