Beleggers Belangen Live

De euro kan volgens Factor Research naar 0,895

Karel Mercx
Karel Mercx Expert

De hoogste en de laagste koersen in het euro/dollar-paar komen bijna altijd voor in januari.

Peter L. Brandt, analist bij Factor Research, heeft onderzocht hoe valuta’s het hebben gedaan sinds het verlaten van het Bretton Woods stelsel in 1971. Om dit voor de periode voor de komst van de euro (in 1998) uit te kunnen rekenen, heeft hij de European Currency Unit (ECU) gebruikt. Het valt op dat de verhouding tussen de euro en de dollar het sterkste seizoenspatroon kent. Dit valutapaar staat namelijk 76% van de tijd op de hoogste of op de laagste koers van een jaar in januari. Brandt geeft aan dat met februari erbij dit percentage stijgt tot 85%. De analist weet niet wat de reden van dit seizoenspatroon is. Het zou kunnen zijn dat grote partijen altijd in januari posities hedgen, maar wat de oorzaak ook is, het patroon is te sterk om te negeren. De bewegingen die na een hoogste of laagste stand volgen zijn enorm. De gemiddelde stijging is 20,5% en de gemiddelde daling is 15,6%. Factor Research is positief over de dollar en negatief over de de euro. Het zou Brandt daarom ook niet verbazen als er in 2017 een stand van 0,895 op de borden komt.
De analist van Factor Research voegt er als laatste aan toe dat zulke standen in 2017 wel hoogst onwaarschijnlijk zijn zonder nieuwe problemen in het Europese bouwwerk. Hij ziet echter met de verkiezingen en met de Europese banken genoeg ruimte voor problemen.

Lees ook: Analisten koersdoelen 2017


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Karel Mercx

Karel Mercx

Expert

Karel Mercx (1981) is sinds 2015 beleggingsspecialist bij Beleggers Belangen. Eerder werkte hij al tussen 2007 en 2013 als redacteur voor Beleggers Belangen en was hij daarna actief als beleggingsspecialist bij broker Lynx. Karel is een bekend gezicht in de beleggingswereld: hij won in 2013 het grootste onlinebeleggersdebat van Nederland, werd in 2014 verkozen tot beurstwitteraar van het jaar en was in 2015 beleggingsspecialist bij het RTLZ-beursspel. Zijn aandacht binnen Beleggers Belangen gaat uit naar technologie, edelmetalen, oliebedrijven, cryptocurrencies, opkomende landen, financiële dienstverlening, grondstoffen en alternatieve beleggingen.

Meer artikelen van deze expert