Updates

Aandelen Nederland

Philips

Advies
houden
Aandelen Nederland

Sligro Food Group

Advies
houden
Aandelen Nederland

OCI

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Sanofi

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
houden
Aandelen Nederland

AkzoNobel

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Nederland

Nieuwe Steen Investments

Advies
kopen

Updates

Aandelen Nederland

Philips

Advies
houden
Aandelen Nederland

Sligro Food Group

Advies
houden
Aandelen Nederland

OCI

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Sanofi

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
houden
Aandelen Nederland

AkzoNobel

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Prosus

Advies
houden
Aandelen Nederland

Nieuwe Steen Investments

Advies
kopen
Opinie Yvette Baks, 10 nov 2016 14:55

Column: Vertrouw op de vrouw

0 0 Leestijd ongeveer

Ok, misschien slaat deze titel volledig de plank mis nu Donald Trump de Amerikaanse IMG_3404_2verkiezingen heeft gewonnen, maar toch sta ik er achter. Vertrouw op de vrouw! Uit meerdere onderzoeken blijkt namelijk dat  vrouwen beter beleggen dan mannen. Vooral in slechte tijden haalt het vrouwelijk geslacht meer rendement. De oorzaak ligt in het verschil tussen mannen en vrouwen. Het jagersinstinct versus het verzorgende karakter. Vrouwen nemen minder risico, spreiden hun portefeuille beter, doen minder transacties en beleggen in traditionelere ondernemingen. 

Uit cijfers van Knab blijkt dat meer vrouwen de weg naar de beurs weten te vinden. Het aantal vrouwelijke klanten is het afgelopen jaar met 47% gegroeid. Het aantal mannen steeg ook, maar slechts met 23%. De verklaring voor het sterk groeiende aandeel van vrouwen wordt gevonden in de lage rentestand en het feit dat beleggen steeds simpeler wordt. Eigenlijk heel logisch. Sparen levert tegenwoordig niets op, dus je moet wat. Daarbij slaan de brokers je met marketingleuzen om je oren. Je krijgt nog net geen €50 inleg bij de aankoop van een nieuw paar schoenen. Of korting op transactiekosten bij een nieuwe handtas. Eenmaal binnen wordt je goed begeleidt. Er zijn genoeg aanbieders waarbij je wordt geholpen door middel van trainingen, webinars of een coach.

Wat ik wel een beetje mis is de nazorg. Dan heb je een bedrag gestort en zo goed mogelijk je portefeuille verdeeld en dan? Wanneer moet je veranderen en hoe doe je dat, waar doe je dat en wat kies je dan? Het gaat natuurlijk om die voelsprieten die je moet gaan ontwikkelen. Een soort zesde zintuig voor kenteringen. Maar als je die niet hebt, is het dan ook mogelijk om toch mee te doen op de beurs? Ik kan alleen voor mezelf spreken als vrouw zijnde, maar ik vind het gewoon eng om mijn aandelen te verkopen en nieuwe aan te schaffen. Doe ik het dan wel goed? Liever laat ik het dan zo lang mogelijk staan. Hoewel dit gedrag dus op lange termijn zorgt voor meer rendement is het natuurlijk niet de bedoeling dat je acties gebaseerd zijn op angst. Is er een mogelijkheid dat je een seintje krijgt via een appje of pushbericht dat je iets met je aandelen moet doen? Ze moet afstoten en vervangen voor anderen? Ik blijf maar zoeken naar bevestiging in een wereld waar iedereen lijkt te weten wat hij doet. Het is en blijft een mannelijk bolwerk waar machogedrag wordt vertoond. Maar als je als vrouw vertrouwt op je eigen gevoel en staat achter je eigen overwegingen, dan doe je het volgens mij al bovengemiddeld goed.

Lees ook: Column: bull of bear


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.