Beleggers Belangen Live

Opkomende markten blijven ETF-portefeuille stuwen

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

Het resultaat van de ETF-portefeuille is de afgelopen weken conform de ontwikkelingen op de financiële markten teruggelopen van +24,6% (met slotkoersen van 6 september) tot +21,1% (met slotkoersen van 13 september), in beide gevallen gerekend vanaf de start van de portefeuille op 14 maart 2014.

We hadden u overigens twee weken geleden al voorspeld dat september een stuk spannender zou worden dan de rustig verlopen  augustusmaand. Voor de komende dagen en weken is vooral bepalend dat de Fed op 21 september laat weten wat ze met de rente gaat doen.

Ondanks koersverliezen hier en daar blijven we dit jaar tot nu toe profiteren van de rally in zilver met de iShares Silver Trust (+31,7%), van het herstel van de opkomende markten met de WisdomTree Emerging Markets High Dividend (+13,3%)  en van de goede performance van enkele oliemajors met de Energy Select Sector SPDR (+9,9%)

Daarentegen blijven we dit jaar op verlies staan met de iShares UK Dividend UCITS ETF (-11,6%) door ongunstige valuta-effecten en met de  iShares EuroStoxx Small UCITS ETF (-7,6%) door de ongunstige economische ontwikkeling in de eurozone.

Vanaf de start in 2014 zijn de genoemde Energy Select Sector SPDR (-13,3%) en de ETFS Agriculture (-3,5%) nu de enige lopende posities met een negatief rendement.

Lees meer over de ETF portefeuille

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert