Beleggers Belangen Live

Bodem voor goud in de maak

Harry Geels
Harry Geels Expert

Goud bevindt zich nog altijd onder het niveau waar het meer dan vijf jaar geleden stond. Maar langzaam verbetert het technische plaatje. Het edelmetaal verdient daarom op zijn minst een houdadvies. Jarenlang heeft de prijs in een opwaartse trend gezeten. Deze keer tonen we een maandgrafiek in plaats van een weekgrafiek, en daarin is het opwaartse trendkanaal te herkennen. Begin 2012 zakte de goudprijs door de onderkant van het stijgend trendkanaal, waarna een daling werd ingezet die vier jaar zou aanhouden.

Weerstand op $1400 essentieel voor goud

De laatste tijd kruipt de prijs weer omhoog. Er is een zogeheten ‘rounding bottom’ in de maak. Dit is een bodempatroon waarbij het geheel van toppen en bodems langzaam van richting verandert; in dit geval van dalend naar stijgend. Het patroon wordt voltooid als de prijs een belangrijke horizontale weerstand doorbreekt. Bij goud is dat de weerstand net onder de $1400.

goud

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Harry Geels

Harry Geels

Expert

Harry Geels (1969) schrijft sinds 1998 voor Beleggers Belangen, waarvoor hij onder andere de rubriek Beleggingsfondsen verzorgt. Verder is hij gespecialiseerd in technische analyse kwantitatieve analyse en hedgefunds. Harry is Senior Investment Adviseur bij vermogensbeheerder Auréus. Hij is auteur van het handboek ‘Beleggen met Technische Analyse’.

Meer artikelen van deze expert