Beleggers Belangen Live

General Motors in de achteruit

General Motors (GM) wordt door beleggers niet gespaard. Het technische beeld had rond $33 een stevig steunniveau en onze verwachting was dat overtollige verkoopdruk daar kon worden opgevangen. Dat blijkt niet het geval en beleggers hebben het aandeel onder het $33-niveau gedrukt. In de weekgrafiek eindigt hierdoor de stijgende trend. Vervelend is eveneens dat de MACD-indicator voor het eerst in lange tijd is teruggevallen tot onder de nullijn.

Deze combinatie van factoren geeft aan dat de koopinteresse volledig is verdwenen. Zijwaartse tot lagere koersen liggen de komende weken in het verschiet. Of de recente koersdruk uiteindelijk zal leiden tot een nieuwe dalende trend valt nog te bezien. Voorlopig is de verzwakking van het technische beeld dusdanig dat wij het advies met onmiddellijke ingang terugbrengen naar ‘houden’.

Lees ook: OCI doet het volgens tekstboek technische analyse


Wilt u op de hoogte blijven van alle actuele adviezen voor deze aandelen? U kunt zich als abonnee aanmelden voor de alerts. Vink onderaan dit artikel het fonds aan of ga voor het volledige overzicht naar de alertspagina op onze website.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hendrik Jan Davids

Hendrik Jan Davids (1969) is directeur van VDVM research & investment consultancy, onderdeel van vermogensbeheerder Blauwtulp Wealth Management. Hendrik Jan verzorgt al meer dan tien jaar de rubriek Technische Analyse voor Beleggers Belangen en schrijft ook over technische analyse voor andere financiële media. Hij is Chartered Market Technician (CMT), een internationale erkende titel in de technische analyse. Naast zijn werk als auteur is Hendrik Jan partner en vermogensbeheerder bij Blauwtulp Wealth Management.

Meer artikelen van deze expert