Beleggers Belangen Live

Hoogdividendportefeuille: flinke uitschieters dankzij analisten

Menno van Hoven

De Hoogdividendportefeuille kende een prima week, geholpen door analistenadviezen.

Uitgezonderd Pfizer (-11%) en NN Group (-1%) is er dit jaar winst voor alle aandelen. Enel en Procter & Gamble zijn de grootste stijgers op jaarbasis, met rendementen van ruim 40%.

Adviesverhogingen

Deze week plusten Klépierre en Bouygues ruim 5% als grootste stijgers. Bouygues, dat op €37 nabij de hoogste jaarkoers noteert, profiteerde van adviesverhogingen door Barclays (van ‘houden’ naar ‘kopen’, koersdoel €44) en Société Générale. SG, dat veel verwacht van de telecompoot en wegenbouwdivisie van het Franse bedrijf, ging daarbij van ‘verkopen’ naar ‘kopen’ met een koersdoel van €41.

  • Rendement 2019: +18,8%
  • Rendement sinds start (29 juni 2018): +13,7%

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert