Beleggers Belangen Live

Wat is er aan de hand met de Rabobankcertificaten?

Er zijn twee oorzaken die Rabobankcertificaten (ISIN: XS1002121454) in koers kunnen doen dalen. De eerste zijn omstandigheden die betrekking hebben op de bank zelf.

Rabobank is echter gezond te noemen: zowel de winstgevendheid als de liquiditeit zijn goed. Ook de voortdurend zwaarder wordende dekkingseisen zijn oplosbaar zonder een grote emissie van nieuwe certificaten.

De markt

De boosdoener is dus de tweede mogelijke oorzaak: de markt. Beleggers zijn onzeker geworden door het renteklimaat. Vooral de Amerikaanse rente is gestegen. De Europese blijft daar ver bij achter, behalve de recent snel gestegen Italiaanse rente natuurlijk.

De risico’s van het onzekere renteklimaat voor banken in het algemeen, aangevuld met die van het onzekere handelsklimaat door het conflict tussen de VS en China, hebben de aandelenkoersen van banken flink aangetast. Rabobank is daar qua certificaatkoersen niet bij achter gebleven, hoewel de aandelenkoersen van de andere Nederlandse grootbanken nóg meer zijn gedaald dan de koersen van de certificaten (-7,5% in 2018). Zo daalde ING met 29,4% en ABN Amro met 15,5%. De hoge, maar niet geheel zekere couponuitkering houdt de certificaten aantrekkelijk. <

De auteur heeft een positie in Rabobankcertificaten.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Jaap Barendregt

Jaap Barendregt (1954) werkt sinds 2010 bij Beleggers Belangen. Daarvoor was hij werkzaam bij OPTA als toezichthouder voor Nederlandse telecom, en als financieel analist en redacteur bij effectenbank FBS Bankiers (opgegaan in SNS) en als docent macro-economie en milieu-economie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Bij Beleggers Belangen schrijft Jaap over macro-economische en monetaire ontwikkelingen, obligaties, China en opkomende markten, en bij aandelen over de sectoren Handel (consumenten), Media, Recreatie en Entertainment, Telecommunicatie, Voeding & Drank en Persoonlijke Verzorging (zowel nationaal als internationaal). Jaap is afgestudeerd in de Letteren (sociaal-economische geschiedenis) en in de Economische Wetenschappen en Econometrie (beleidsgerichte economie), beide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Hij is daar ook als econoom gepromoveerd en heeft talrijke publicaties op het terrein van financieel-monetair-historische onderwerpen op zijn naam staan.

Meer artikelen van deze expert