Beleggers Belangen Live

Vier koopwaardige Europese banken

Menno van Hoven

 

Ondanks de sterke opmars van de meeste bankaandelen in januari denkt Robert Quinn, chief European equity strategist bij S&P Capital IQ, dat de sector op korte termijn nog verder op kan lopen.

Daarbij hanteert S&P koopadviezen voor de vier onderstaande Europese banken, die een ranking van 4 (van de maximaal 5) STARS, ofwel buy, krijgen.

–          BNP Paribas

–          HSBC

–          Royal Bank of Scotland

–          UBS

AANTREKKELIJK DIVIDEND
Een van de redenen achter het koopadvies voor deze banken is het aantrekkelijke dividend. Met name BNP Paribas en HSBC belonen hun aandeelhouders met een stevige uitkering, zeker vergeleken met veel sectorgenoten.

BNP Paribas biedt van de vier aandelen het hoogste dividendrendement met 5,3%, terwijl ook HSBC goed is voor een mooie yield van 4,6%. Voor UBS is dat slechts 1,5%, terwijl Royal Bank of Scotland helemaal geen dividend uitkeert.

STERKE RATINGS S&P
Wat de vier bankaandelen wel gemeen hebben is een hoge ‘debt-rating’ van Standard & Poor’s Ratings Services, dat onafhankelijk opereert van S&P Capital IQ. De hoogst mogelijk rating is A+ en de laagste rating is C.

Zowel de obligaties van BNP Paribas als HSBC krijgen een rating AA-, terwijl UBS en RBS allebei een rating A krijgen van S&P Ratings Services.

Volgens strateeg Quinn van S&P Capital IQ is de kans op een ‘echte’ double-dip recessie in Europa momenteel 40%. Mocht het zover komen dan zal dat mogelijk leiden tot een krimp van het BBP met 2% in 2012, waarbij met name Italië (-3%) en Spanje (-2,5%) de zwaarste klappen zullen krijgen.

Het basisscenario gaat echter uit van geen (0%) groei voor de Eurozone in 2012, gevolgd door een economische groei van 1% in 2013.

Tekst: Menno van Hoven, 13 februari 2012

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert