Beleggers Belangen Live

Videogames, hoe kun je erin beleggen?

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

Een derde van de wereldpopulatie speelt videogames. Maar hoe kun je erin beleggen? Die vraag staat  centraal in het Verhaal van de Week van Beleggers Belangen.

De geschiedenis van de games-industrie gaat terug tot 1950. Toen ontwikkelden computerwetenschappers simpele spelletjes en simulaties ten behoeve van hun onderzoeken. Pas in de jaren ’70 en ’80 kwam het grote publiek in aanraking met videogames. Dit door de pc en gamingconsoles (spelcomputers) als de Atari.

Sinds die tijd heeft de game-industrie een grote vlucht genomen. Wereldwijd speelt ongeveer een derde van de populatie videogames. En dit percentage stijgt nog iedere dag. Uit het jaarrapport van SuperData Research blijkt dat de game-industrie en gerelateerde bedrijfstakken in 2018 een omzetgroei realiseerden van 13%, tot $119,6 mrd. Onderzoeksbureau Newzoo verwacht dat de omzet van de sector in 2020 zal zijn gestegen tot $128,5 mrd.

Videogames: EFT’s niet voor Nederlandse particulieren

Helaas, beleggen in de game-industrie is nog niet zo wijdverspreid als het gamen zelf. Voor wie wil beleggen in de gamesmarkt, lijken ETF’s een logische keuze. De twee sector-ETF’s die er op dit moment zijn, zijn echter geen van beide verkrijgbaar voor Nederlandse particulieren.

En door de hoge waarderingen die nu eenmaal gebruikelijk zijn in een groeimarkt, liggen de individuele aandelen die wij koopwaardig vinden ook niet voor het oprapen. Klik hier voor de twee aandelen die u desalniettemin wat ons betreft meteen zou kunnen aanschaffen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert