Beleggers Belangen Live

U schrijft over laagvolatiele aandelen. Kunt u wat namen noemen en bestaan er ook ETF’s?

Ivan Snurer
Ivan Snurer Expert

Laatst werd in het artikel ‘Lage volatiliteit is ook niet alles’ dieper ingegaan op het risico van laagrisico-aandelen. Dat is het beleggingsrisico van laagvolatiele aandelen na een volatiliteitstoename op de beurzen.

Kort samengevat komt het erop neer dat in de twaalf maanden na een explosie van de Amerikaanse volatiliteitsindex (in het kort: de VIX) zoals begin vorige maand, aandelen met hoge volatiliteit de voorkeur verdienen. Denk aan Altice, OCI, ArcelorMittal, Besi en Fugro.

Daarna (óf als u nu al wilt beleggen voor de lange termijn) zijn laagvolatiele aandelen aangewezen. Daarbij kunt u denken aan Nieuwe Steen Investments, Lucas Bols, Vastned Retail, Van Lanschot Kempen en Heineken.

Betere spreiding via ETF’s

Omdat gegevens over de volatiliteit van aandelen niet voor het oprapen liggen, kunt u ook teruggrijpen op ETF’s. U heeft dan meteen een grotere spreiding te pakken dan met louter Nederlandse aandelen.
ETF’s die inspelen op het volatiliteitseffect worden onder meer aangeboden door iShares (BlackRock), Ossiam (Natixis) en Robeco. Het zijn de i­Shares Edge MSCI Min Vol EAFE ETF, Ossiam ETF iSTOXX Europe Minimum Variance en Robeco European Conservative Equities.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Ivan Snurer

Ivan Snurer

Expert

Ivan Snurer (1965) studeerde in Brussel autotechnieken aan de Hogeschool voor Wetenschap en Kunst. Bij Volvo Cars was hij als productingenieur en later als kwaliteitsingenieur nauw betrokken bij de ontwikkeling en de assemblage van de Volvo 400-reeks in Born. Via een omweg in de Europese nucleaire industrie kwam hij medio jaren negentig terecht in de financiële wereld, nadat hij aan Nyenrode Business Universiteit zijn MBA-titel had behaald en zich aan de Erasmus Universiteit Rotterdam had verdiept in quantitative finance. Snurer publiceert sinds eind jaren negentig met enige regelmaat in de Belgische en Nederlandse financiële pers en schrijft sinds 2002 voor Beleggers Belangen. Hij is directeur van Quantalytica, een onafhankelijk adviesbureau dat onderzoek verricht naar de efficiëntie van beleggingsstrategieën en selectiemethodieken.

Meer artikelen van deze expert