Beleggers Belangen Live

Pensioenportefeuille: alle aandelenposities in de plus

Stephen Hendriks

De pensioenportefeuille kende een prima week. Het rendement over 2018 steeg met 0,7 procentpunt tot 2%. Alle aandelenposities staan in de plus.

Het aandelensegment van de portefeuille liet de grootste verbetering zien. In tegenstelling tot de afgelopen weken, droegen dit keer alle regio’s aan de rendementsstijging bij.

Opkomende markten winnen

Dat geldt dus ditmaal ook voor de opkomende landen. Het Comgest Growth Emerging Markets Fund en het Skagen Kon-Tiki Fund wonnen afgelopen week zo’n 1,5 procentpunt. Wel staan beide fondsen over heel 2018 nog ruim 7% in de min. De iShares Emerging Markets Dividend ETF, die we twee weken geleden hebben aangekocht, staat bijna 2,7% in de plus. Europese aandelen blijven echter het best presterende portefeuille-onderdeel dit jaar. De uitschieters zijn de iShares­ Stoxx Europe 600 Oil & Gas ETF (+12,4%) en het Comgest Growth Europe Fund (+11,7%).

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Stephen Hendriks

Stephen Hendriks

Expert

Stephen Hendriks (1970) werkt sinds 1998 voor Beleggers Belangen. Na een studie Economie met specialisaties Macro-Economie en Financiering wilde hij de beleggerswereld in. Zijn keuze viel op Beleggers Belangen, een platform waar hij in volledige onafhankelijkheid zijn analyses zou kunnen schrijven. Stephen begon als redacteur, en is sinds 2001 adjunct-hoofdredacteur. Hij richt zich bij Beleggers Belangen vooral op assetallocatie en beleggingsstrategie. Zijn kennis op deze terreinen zet hij niet alleen in bij het beheer van verschillende portefeuilles, maar ook bij de door hem opgezette rubriek Beurs & Economie. Stephen is beheerder van de Hoogdividendportefeuille, de Pensioenportefeuille en beheert samen met Karel Mercx de Defensieve portefeuille. Ook maakt hij deel uit van het team dat de ETF-portefeuille beheert. Daarnaast schrijft hij sinds eind jaren ’90 over de sectoren Farmacie en Nutsbedrijven en is hij specialist op het terrein van bedrijfsobligaties. Zijn boekenkast is gevuld met alles wat maar met beleggen te maken heeft, van de klassiekers tot financieel-historische en kwantitatieve werken.

Meer artikelen van deze expert