Beleggers Belangen Live

Wat is jullie mening over Ordina na de update?

Ordina heeft in het derde kwartaal een lichte omzetstijging behaald (0,2%), maar de nettowinst van €1,6 mln over de eerste drie kwartalen viel flink tegen. Dat resultaat is 50% lager dan het jaar ervoor. Dit is onze mening na de update.

De schuldpositie is wel een stuk verbeterd. Verder zegt het bedrijf last te hebben van het vertrek van personeel.Vanwege de tegenvallende winst verlagen we onze wpa-taxatie voor dit jaar naar €0,03 (van €0,06) en voor volgend jaar naar €0,05 (van €0,08). Op een of andere manier slaagt Ordina er steeds maar niet in om een langere reeks met stijgende resultaten neer te zetten.

Update

De periode 2004-2005 was de laatste keer dat er twee jaar op rij een hogere nettowinst werd geboekt. We hebben daardoor niet veel vertrouwen in het bedrijf. We handhaven het houdadvies, maar dat is met de hakken over de sloot. We willen beleggers op het hart drukken dat tegenvallers bij Ordina helaas geen uitzondering zijn.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Hildo Laman

Hildo Laman (1977) werkt sinds 2011 bij Beleggers Belangen. Na een studie Algemene Economie werkte hij zes jaar lang als market maker aan de Optiebeurs in Amsterdam. Een jaar voordat hij bij Beleggers Belangen aan de slag ging, begon Hildo met de financiële opleiding CFA, die hij in 2013 afrondde. Voor Beleggers Belangen schrijft Hildo over derivaten, valuta’s, grondstoffen, technologie (onder andere over ASML, het allereerste aandeel dat hij zelf ooit kocht, toen hij 16 was), mijnbouw, autofabrikanten en participatiemaatschappijen.

Meer artikelen van deze expert