Beleggers Belangen Live

Is het aandeel Yandex koopwaardig?

Karel Mercx
Karel Mercx Expert

Google is de dominante zoekmachine in de vrije wereld. In China gebruikt men Baidu en als er in Rusland iets op te zoeken valt, dan klaart Yandex de klus. Het belangrijkste dat de belegger zich moet realiseren, is dat de politieke inmenging in het bedrijfsleven in Rusland een heel stuk groter is dan in het Westen. Yandex heeft ook een beursnotering in de VS. Het voordeel hiervan is dat Yandex betrouwbare cijfers moet overhandigen aan de Amerikaanse toezichthouder SEC. Uit de cijfers die op 16 februari 2017 gedeponeerd zijn, blijkt dat de omzet het afgelopen jaar met 27% is gegroeid. De omzet komt uit zoeken, e-commerce en een Uber-achtige taxidienst. Dat succes komt ook in de koers tot uitdrukking. De koers-winstverhouding over de afgelopen 12 maanden is 68. Dit betekent dat er een fantastische toekomst is ingeprijsd. Het afgelopen jaar liep de koers uitgedrukt in roebels met 30,8% op. De roebel is een van de best presterende valuta’s van het afgelopen jaar. Het rendement in euro’s is daarom zelfs 62,7%. Maar dit is niet het moment om in Yandex te investeren, omdat de waardering de aandelenkoers kwetsbaar maakt voor tegenslagen.

Lees ook: Komt er een nieuw subprime-crisis aan?


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Karel Mercx

Karel Mercx

Expert

Karel Mercx (1981) is sinds 2015 beleggingsspecialist bij Beleggers Belangen. Eerder werkte hij al tussen 2007 en 2013 als redacteur voor Beleggers Belangen en was hij daarna actief als beleggingsspecialist bij broker Lynx. Karel is een bekend gezicht in de beleggingswereld: hij won in 2013 het grootste onlinebeleggersdebat van Nederland, werd in 2014 verkozen tot beurstwitteraar van het jaar en was in 2015 beleggingsspecialist bij het RTLZ-beursspel. Zijn aandacht binnen Beleggers Belangen gaat uit naar technologie, edelmetalen, oliebedrijven, cryptocurrencies, opkomende landen, financiële dienstverlening, grondstoffen en alternatieve beleggingen.

Meer artikelen van deze expert