Beleggers Belangen Live

In december veranderde bijna alles in goud

Johan Brinkman
Johan Brinkman Hoofdredacteur

Een maand geleden publiceerden wij op deze website 23 Nederlandse aandelen waarmee u zou kunnen meeliften met een stijgende trend.

Het betrof 23 Nederlandse aandelen waarvan wij op basis van technische analyse, en met een beleggingshorizon van twaalf maanden, een positief rendement verwachtten.

Hieronder vindt u het overzicht van de rendementen – inclusief dividend – van deze kooptips sinds wij die bijna een maand geleden publiceerden (5 december – 2 januari).

In de genoemde periode behaalden maar liefst 22 van deze tips een positief rendement – met Acell, Ordina en ASML als absolute uitblinkers – en ArcelorMittal  als enige fonds met een negatief rendement.

Kortom: vrijwel alles wat beleggers in december aanpakten, veranderde in goud.

Het gemiddelde rendement van de 23 tips was +5,8%, tegenover 7,0% voor de AEX Total Return.

  • Accell +12,6%
  • Ordina +12,3%
  • ASML +12,1%
  • Corbion +12,0%
  • Fagron +10,6%
  • Galapagos +10,1%
  • Vopak +8,9%
  • Philips +8,0%
  • IMCD +7,9%
  • RELX +6,6%
  • Wessanen +6,6%
  • Wolters Kluwer +6,5%
  • Nedap +5,7%
  • ING +4,4%
  • Van Lanschot +4,4%
  • AMG +4,3%
  • ICT Group +4,2%
  • Kendrion +2,0%
  • DSM +1,7%
  • Aperam +1,4%
  • Stern +1,4%
  • Besi +0,7%
  • ArcelorMittal -6,5%

Lees ook: Recordaantal Nederlandse TA-kooptips


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Johan Brinkman

Johan Brinkman

Hoofdredacteur

Johan Brinkman (1965) werkt sinds 2009 bij Beleggers Belangen. Na de School voor de Journalistiek werkte Johan in loondienst en als freelancer voor onder meer dagbladen en vaktijdschriften. Bij Beleggers Belangen schrijft hij over de financiële markten in het algemeen en de internationale aandelenmarkten in het bijzonder. Ook is Johan beheerder van de voorbeeldportefeuille met Nederlandse aandelen.

Meer artikelen van deze expert