Microsoft is het best presterende aandeel over 2018 en sinds de start van de defensieve portefeuille in 2010. De groei van het dividend is de laatste jaren wel wat vertraagd, maar dat baart ons geen zorgen.
Microsoft kan dit jaar bogen op een totaalrendement van 20,3% en sinds onze aankoop is het rendement 370,2%. In de afgelopen vijf jaar ging het dividend van het aandeel met gemiddeld 13,1% per jaar omhoog, maar in de afgelopen twaalf maanden nog maar met 7,8%. Dit is een percentage waar wij nog steeds blij mee zijn. Op lange termijn stijgt namelijk de koers van een aandeel ongeveer even hard als het dividend. Hierboven op komt nog het dividendrendement zelf (op dit moment 1,6%), plus het rendement dat volgt omdat wij het dividend opnieuw investeren. Wij denken daarom dat met het aandeel Microsoft op de lange termijn een rendement te behalen valt van iets meer dan 10% per jaar.
Dividendverhoging noodzakelijk
Voorwaarde is wel dat Microsoft het dividend de komende jaren verder zal verhogen. Hiervoor is ruimte genoeg. Microsoft keert minder dan de helft van de jaarlijkse winst uit als dividend. Ook heeft een (onverwachte) crisis geen kans om de balans te verslechteren zodat het dividend eraan gaat: het concern heeft $47 mrd meer cash in bezit dan schuld. De koers van Microsoft profiteert daarnaast van de grote mate van populariteit van de Amerikaanse technologiesector.
De combinatie van een sterk momentum en mooie cijfers doen ons niet twijfelen om het aandeel Microsoft stevig vast te houden. De defensieve portefeuille bestaat op dit moment uit 35,4% aandelen, 3,6% obligaties, 9,1% goud en 51,9% aan kasgeld. Het rendement over 2018 staat op 0,78%.
Techsector houdt zich staande in turbulentie
Dinsdag schrokken de financiële markten omdat de rente van tweejarige Italiaanse staatsobligaties met 200 basispunten omhoog schoot. Het record sinds de toetreding van Italië tot de euro was 75 basispunten gedurende de Eurocrisis. De Dow Jones, de index met de bekende Amerikaanse namen van bedrijven uit de oude economie, sloot vervolgens 1,6% lager. De Nasdaq100, met de honderd grootste Amerikaanse beursgenoteerde technologieaandelen, verloor maar 0,5%. Het hele jaar gaat de Nasdaq100 op stijgingsdagen meer omhoog dan de Dow Jones en op dalingsdagen minder onderuit. De Dow Jones won dit jaar in euro’s 3,8% en de Nasdaq100 staat 12,9% hoger. De Amerikaanse technologiesector mag dan ook gerust de wereldwijd sterkste sector genoemd worden.