Beleggers Belangen Live

Column: Brexit, een zegen voor Europa?

De eerste klappen van de Brexit vallen voor het Verenigd Koninkrijk alleszins mee maar er zijn indicatoren die wijzen op grauwe, typisch Britse luchten. In Europa heerst dan nog wel referendumbesmettingsgevaar maar er is steeds minder fantasie nodig om te zien hoe Brits hondenweer tegelijkertijd kan zorgen voor een stralende zon in een aantal EU-lidstaten.

Een paar weken geleden publiceerde vastgoedadviseur Cushman & Wakefield een rapport over beleggingen in de Europese vastgoedmarkt. Volgens dit rapport heeft deze beleggingsmarkt in de eerste zes maanden van dit jaar een omvang bereikt van €109 mrd. Een daling van maar liefst 12% ten opzichte van het eerste halfjaar van vorig jaar.

Niet al te rooskleurig op het eerste gezicht, maar als je verder inzoomt wordt ineens duidelijk wat er écht aan de hand is. Het VK leverde namelijk voor 35% aan vastgoedbeleggingen in ten opzichte van vorig jaar terwijl het Europese vasteland een gemiddelde groei kon optekenen van 3%. Nederland excelleert zelfs en koerst af op €12 mrd aan vastgoedinvesteringen, een record.

Deze week kopte de Financial Times dat een Amerikaans hedgefonds een grote Brexit-weddenschap aangaat. Marathon, een hedgefonds dat $13 mrd beheert, gaat een mega-investering doen in Europees vastgoed, met name in de financiële centra van Ierland, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Het fonds verwacht dat die het meest zullen profiteren van de uittocht van grote (financiële) instellingen uit de Londense City.

Dublin, Parijs, Frankfurt en Amsterdam zouden zich zomaar kunnen gaan opmaken voor een glansrol in het nieuwe Europa. De banken komen echter niet voor het lekkere eten, de grachten of het bier. Er geldt dus één heldere voorwaarde: alles wat eindigt op ‘–exit’ moet worden ontweken.

Lees ook: Column: klaar met cash

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Maarten Snijders

Maarten Snijders (1988) werkt sinds 2016 bij Beleggers Belangen. Tijdens zijn studie Corporate Communication liep Maarten stage bij de NOS en WNL en volgde hij een programma aan de London School of Journalism. Bij Beleggers Belangen schrijft Maarten vooral over onderzoeksrapporten van analisten en is hij verantwoordelijk voor de koerswijzer.

Meer artikelen van deze expert