Beleggers Belangen Live

Blij met lagere beurskoersen

Menno van Hoven

Het tweede kwartaal is steevast het belangrijkst voor de dividendportefeuille, aangezien dan verreweg het grootste deel van het jaarlijkse dividendinkomen wordt herbelegd. Zoals bekend keren met name Europese bedrijven, die vaak slechts één keer per jaar dividend betalen, hun dividend voor een belangrijk deel uit in de maanden april, mei en juni.

Voor de dividendportefeuille betekent dat momenteel een kaspositie van bijna €3.000, waarvan uiteraard het gros afkomstig is uit Europa dankzij het dividend van bijvoorbeeld Danone, Munich Re, Bayer, Sanofi en Thermador. Zoals gebruikelijk wordt dit dividend aan het einde van het kwartaal herbelegd, in dit geval dus tegen de slotkoersen van vrijdag 29 juni.

Qua timing komt dat dit jaar perfect uit, aangezien de koersen van veel aandelen recent een flinke tik hebben gehad. Dat betekent dat er – afgezien van de uitblinkende vastgoedaandelen – nog meer nieuwe stukken verkregen worden dan eerder dit jaar, wat op de lange termijn voor een nog groter totaalrendement zorgt.

Daarnaast biedt de koerstik een mooie kans om de portefeuille nog wat bij te sturen. Zo werd het Franse Arkema (zie de dividendspecial van volgende week) na de jongste koerdaling gekocht als vervanger van AkzoNobel. Ook werd de positie in twijfelgevallen Whitbread en Sodexo gesloten.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Menno van Hoven

Menno van Hoven

Menno van Hoven (1978) schrijft sinds 2007 voor Beleggers Belangen. Sinds 2011 beheert hij de dividendportefeuille. Menno is in 2002 afgestudeerd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Rotterdam (management, economie, recht). Tijdens zijn studie werd hij in 2000 tweede in het landelijke beursspel van het Algemeen Dagblad, waarna hij zijn beleggingscarrière via onder meer MeesPierson en de dealingroom van Fortis Bank uiteindelijk voortzette bij Beleggers Belangen.

Meer artikelen van deze expert